Bahasa - Indonesia
Chinese (simplified)
Deutsch
English - Australia
English - Canada
English - Ghana
English - International
English - Ireland
English - Kenya
English - Malaysia
English - Nigeria
English - Nordics
English - Singapore
English - South Africa
English - United Kingdom
English - United States
Español - Español
Español - LATAM
Français
Greek
Italiano
Japanese
Korean
Nederlands
Polski
Português
Brazil
Româna
Thai
Türkçe
Русский
العربية
Women Soccerway
Men
Women Soccerway
Men
Fixtures
Competitions
Teams
Players
Points
Free Games
Opta Games
Opta Max
Opta Five
Opta Player Ratings
Betting Insights
Competitions
Teams
Players
Games
Points
Popular
Premier League
Bundesliga
Serie A
La Liga
Ligue 1
Eredivisie
Süper Lig
Premier League
Primeira Liga
Premiership
First Division A
UEFA Champions League
UEFA Europa League
UEFA World Cup Qualifiers
Club Domestic
Albania
Argentina
Australia
Austria
Belarus
Belgium
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Chinese Taipei
Colombia
Croatia
Cyprus
Czechia
Denmark
Ecuador
England
Estonia
Faroe Islands
Finland
France
Georgia
Germany
Greece
Hungary
Iceland
India
Israel
Italy
Japan
Kazakhstan
Korea Republic
Kosovo
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Malta
Mexico
Moldova
Montenegro
Morocco
Netherlands
New Zealand
North Macedonia
Northern Ireland
Norway
Panama
Paraguay
Poland
Portugal
Republic of Ireland
Romania
Russia
Saudi Arabia
Scotland
Serbia
Serbia and Montenegro
Slovakia
Slovenia
Spain
Sweden
Switzerland
Thailand
Türkiye
Ukraine
Uruguay
USA
Uzbekistan
Vietnam
Wales
Club International
CAF Women's Champions League
AFC Women's Club Championship
UEFA Women's Champions League
Baltic Women's League
United by Women's Football
BeNe Women's Super Cup
All-Island Cup
Concacaf W Champions Cup
NWSL x Liga MXF Summer Cup
CONMEBOL Libertadores Femenina
A-Leagues All Stars Women
Olympics Intercontinental Play-offs Women
KAIF Trophy
Club Friendlies Women
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Women's International Champions Cup
National Teams
CAF Women's Africa Cup of Nations
Africa Women Cup of Nations Qualification
Women's Olympic Qualifying CAF
CECAFA Women's Senior Challenge Cup
COSAFA Women's Cup
COSAFA Women's U20 Cup
UNIFFAC Women's Tournament
UNAF Women's Tournament
African Games Women
U20 Women's World Cup Qualification Africa
U17 Women's World Cup Qualification Africa
AFC Women's Asian Cup
Women's Asian Cup Qualification
Women's Olympic Qualifying Asia
Women's Asian Games
Southeast Asian Games Women
EAFF E-1 Football Championship Women
EAFF Football Championship Women Qualification
AFF Women's Championship
SAFF Women's Championship
CAFA Women's Championship
WAFF Women's Championship
AFC U20 Women's Asian Cup
AFC U20 Women's Asian Cup Qualification
AFC U19 Women's Championship
AFC U19 Women's Championship Qualification
AFC U17 Women's Asian Cup
AFC U17 Women's Asian Cup Qualification
AFC U16 Women's Championship
AFC U16 Women's Championship Qualification
AFF U15 Women's Championship
Women's East Asian Games
UEFA Women's Championship
UEFA Women's Championship Qualification
Women's WC Qualification Europe
UEFA Women's Nations League
Women's Olympic Qualifying UEFA Play-off
UEFA U19 Championship Women
UEFA U19 Championship Women Qualification
UEFA U17 Championship Women
UEFA U17 Championship Women Qualification
Baltic Women's Cup
Concacaf Women's World Cup Qualifiers
Concacaf W Gold Cup
Concacaf W Gold Cup Qualification
CA Women's Games
CFU Women's Challenge Series
Concacaf Women's U20
Concacaf Women's U20 Qualification
Concacaf Women's U17
Concacaf Women's U17 Qualification
Concacaf Women’s Olympic Qualifying
Women's Caribbean Cup
Women's Caribbean Cup Qualification
Women's WC Qualification Oceania
Women's Pacific Games
Women's Olympic Qualifying OFC
OFC U20 Women's Championship
OFC U19 Women's Championship
CONMEBOL Copa America Femenina
South American Women's Games
CONMEBOL U20 Femenino
CONMEBOL U17 Femenino
Arnold Clark Cup
FIFA Women's World Cup
Olympics Women
Women's WC Qualification Intercontinental Play-offs
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Women's Pan American Games
CAC Women's Games
Friendlies Women
Algarve Cup
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
Istria Women's Cup
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
FIFA U20 Women's World Cup
FIFA U17 Women's World Cup
U21 National Team Friendlies Women
Youth Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Aphrodite Cup
Yongchuan Tournament
FA Vase
Summary
Matches
Players
Archive
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
>
Final
Semi-finals
6th Round
5th Round
4th Round Replays
4th Round
3rd Round Replays
3rd Round
2nd Round Replays
2nd Round
1st Round Replays
1st Round
England
Women's Super League
Women's Championship
Women's National League - Premier Division
Women's National League - Division One
Women's FA Cup
FA Women's League Cup
FA WNL Cup
Women’s FA Community Shield
Women's Premier League
Women's Play-offs 3/4
Matches
Day
Home team
Score/Time
Away team
Friday
20/10/2017
FT
Crawley Green
3 - 0
Harpenden Town
Friday
20/10/2017
FT
Holland
1 - 2
Great Wakering Rovers
Saturday
21/10/2017
FT
West Didsbury & Chorlton
0 - 3
West Auckland Town
Saturday
21/10/2017
FT
Irlam
1 - 4
1874 Northwich
Saturday
21/10/2017
FT
Garforth Town
2 - 3
Knaresborough Town
Saturday
21/10/2017
FT
Team Northumbria
1 - 1
Runcorn Linnets
Saturday
21/10/2017
FT
Emley AFC
2 - 6
Thornaby
Saturday
21/10/2017
FT
Rossington Main
3 - 4
Bootle
Saturday
21/10/2017
FT
Sunderland Ryhope CW
10 - 1
Harrogate Railway
Saturday
21/10/2017
FT
Pickering Town
3 - 4
Newcastle Benfield
Saturday
21/10/2017
FT
Dunston UTS
2 - 1
Burscough
Saturday
21/10/2017
FT
Ashington AFC
1 - 2
Hall Road Rangers
Saturday
21/10/2017
FT
Tow Law Town
2 - 1
Bridlington Town
Saturday
21/10/2017
FT
Bedlington Terriers
1 - 0
Charnock Richard
Saturday
21/10/2017
FT
Whickham
0 - 2
Stockton Town
Saturday
21/10/2017
FT
North Shields
4 - 2
Handsworth
Saturday
21/10/2017
FT
Alsager Town
5 - 2
Runcorn Town
Saturday
21/10/2017
FT
Westella & Willerby
1 - 5
Whitley Bay
Saturday
21/10/2017
FT
Pontefract Collieries
3 - 1
Litherland Remyca
Saturday
21/10/2017
FT
City of Liverpool
7 - 0
Dronfield Town
Saturday
21/10/2017
FT
Blaby & Whetstone
3 - 1
Northampton ON Chenecks
Saturday
21/10/2017
FT
Walsall Wood
1 - 0
Atherstone Town
Saturday
21/10/2017
FT
Lutterworth Town
2 - 3
Coventry United
Saturday
21/10/2017
FT
Westfields
6 - 0
Shifnal Town
Saturday
21/10/2017
FT
Brocton
4 - 1
Wednesfield
Saturday
21/10/2017
FT
Stourport Swifts
3 - 2
Shirebrook Town
Saturday
21/10/2017
FT
Worcester City
4 - 3
Sherwood Colliery
Saturday
21/10/2017
FT
Rugby Town
2 - 0
Harrowby United
Saturday
21/10/2017
FT
Pinxton
3 - 1
Heather St Johns
Saturday
21/10/2017
FT
Hanley Town
1 - 3
Godmanchester Rovers
Saturday
21/10/2017
FT
Racing Club Warwick
2 - 0
Clipstone
Saturday
21/10/2017
FT
Haughmond
1 - 2
Worksop Town
Saturday
21/10/2017
FT
Wellington
0 - 2
Desborough Town
Saturday
21/10/2017
FT
Eastwood Community
3 - 2
Dunkirk
Saturday
21/10/2017
FT
Bardon Hill Sports
3 - 4
Quorn
Saturday
21/10/2017
FT
Stafford Town
0 - 1
Kimberley Miners Welfare
Saturday
21/10/2017
FT
AFC Wulfrunians
1 - 1
Leicester Nirvana
Saturday
21/10/2017
FT
Bolsover
1 - 3
Deeping Rangers
Saturday
21/10/2017
FT
Holbeach United
1 - 0
South Normanton Athletic
Saturday
21/10/2017
FT
Hullbridge Sports
1 - 1
Colney Heath
Saturday
21/10/2017
FT
Burnham Ramblers
0 - 1
Leighton Town
Saturday
21/10/2017
FT
London Colney
4 - 4
Cogenhoe United
Saturday
21/10/2017
FT
Basildon United
0 - 2
Biggleswade
Saturday
21/10/2017
FT
Enfield Borough
4 - 2
Newmarket Town
Saturday
21/10/2017
FT
Framlingham Town
2 - 0
Cockfosters
Saturday
21/10/2017
FT
Norwich CBS
1 - 0
Oxhey Jets
Saturday
21/10/2017
FT
Thetford Town
1 - 1
Debenham LC
Saturday
21/10/2017
FT
Welwyn Garden City
3 - 0
Takeley
Saturday
21/10/2017
FT
Halstead Town
2 - 2
Tower Hamlets
Saturday
21/10/2017
FT
Peterborough N Star
1 - 0
Baldock Town
Saturday
21/10/2017
FT
Biggleswade United
0 - 1
Yaxley
Saturday
21/10/2017
FT
Wisbech Town
4 - 0
Felixstowe & Walton Utd
Saturday
21/10/2017
FT
Edgware & Kingsbury
1 - 3
Walton & Hersham
Saturday
21/10/2017
FT
Haywards Heath Town
2 - 0
Camberley Town
Saturday
21/10/2017
FT
Cobham
0 - 4
Westfield
Saturday
21/10/2017
FT
Bracknell Town
6 - 2
Buckingham
Saturday
21/10/2017
FT
Erith & Belvedere
2 - 2
Horley Town
Saturday
21/10/2017
FT
Balham
1 - 3
Deal Town
Saturday
21/10/2017
FT
Thatcham Town
2 - 1
Horsham YMCA
Saturday
21/10/2017
FT
Sevenoaks Town
2 - 1
Longlevens
Saturday
21/10/2017
FT
Broadbridge Heath
3 - 0
Kensington Borough
Saturday
21/10/2017
FT
Beckenham Town
2 - 0
Sawbridgeworth Town
Saturday
21/10/2017
FT
Saltdean United
0 - 1
Whitstable Town
Saturday
21/10/2017
FT
Cray Valley PM
3 - 1
Cricklewood Wanderers
Saturday
21/10/2017
FT
Rusthall
2 - 7
Epsom & Ewell
Saturday
21/10/2017
FT
Canterbury City
4 - 3
K Sports
Saturday
21/10/2017
FT
Royal Wootton Bassett
2 - 1
Ampthill Town
Saturday
21/10/2017
FT
Spelthorne Sports
0 - 1
Lordswood
Saturday
21/10/2017
FT
Sheppey United
2 - 1
Fisher
Saturday
21/10/2017
FT
Erith Town
4 - 0
Pagham
Saturday
21/10/2017
FT
Wembley
3 - 0
Broadfields United
Saturday
21/10/2017
FT
Hanworth Villa
3 - 2
Three Bridges
Saturday
21/10/2017
FT
Flackwell Heath
2 - 5
Windsor
Saturday
21/10/2017
FT
Meridian
2 - 0
Hollands & Blair
Saturday
21/10/2017
FT
Odd Down
1 - 2
Tavistock
Saturday
21/10/2017
FT
AFC Portchester
2 - 3
Cullompton Rangers
Saturday
21/10/2017
FT
Wellington AFC
4 - 3
Downton
Saturday
21/10/2017
FT
Highworth Town
1 - 3
Sholing
Saturday
21/10/2017
FT
Fareham Town
4 - 3
Ivybridge Town
Saturday
21/10/2017
FT
Wantage Town
4 - 3
Cadbury Heath
Saturday
21/10/2017
FT
Baffins Milton Rovers
1 - 0
Radstock Town
Saturday
21/10/2017
FT
Hengrove Athletic
4 - 2
Alton
Saturday
21/10/2017
FT
Newport (Isle of Wight)
5 - 0
Bovey Tracey
Saturday
21/10/2017
FT
Plymouth Parkway
6 - 1
Sandhurst Town
Saturday
21/10/2017
FT
Brockenhurst
2 - 1
Crediton United
Saturday
21/10/2017
FT
Farnham Town
2 - 0
Lymington Town
Saturday
21/10/2017
FT
Frimley Green
0 - 2
Blackfield & Langley
Saturday
21/10/2017
FT
Bashley
2 - 3
Bridgwater United
Saturday
21/10/2017
FT
Willand Rovers
7 - 1
Street
Saturday
21/10/2017
FT
Romsey Town
2 - 3
Hamble Club
Saturday
21/10/2017
FT
Wisbech St Mary
2 - 1
Whitton United
Saturday
21/10/2017
FT
London Lions
3 - 2
Clapton
Saturday
21/10/2017
FT
Christchurch
3 - 0
United Services
Saturday
21/10/2017
FT
Rushden & Higham United
0 - 2
Highgate United
Sunday
22/10/2017
FT
FC Romania
2 - 0
Eynesbury Rovers
Sunday
22/10/2017
FT
Enfield
1 - 0
Coggeshall Town
Tuesday
24/10/2017
FT
Portland United
0 - 1
Horndean
Wednesday
25/10/2017
FT
Wolves Sporting
4 - 2
Staveley MW
Wednesday
25/10/2017
FT
AFC Darwen
2 - 3
Marske United
Thursday
26/10/2017
FT
Ashton Athletic
4 - 2
Liversedge
Saturday
28/10/2017
FT
Bodmin Town
2 - 1
Swanage Town & Herston
Tables
ENG
FRA
GER
ITA
SPA
#
Team
MP
D
P
1
Manchester City
32
+44
73
2
Arsenal
32
+49
71
3
Liverpool
32
+41
71
4
Aston Villa
33
+19
63
5
Tottenham Hotspur
32
+16
60
Copyright ©2024 Perform Group. All rights reserved.
Data provided by Opta Sports. Articles provided by OMNISPORT.